Kuhu minna,mida teha

Kihnu saare tradistiooniline elamisviis on kantud UNESCO suulise ja vaimse kultuuripärandi meistriteoste maailmanimekirja. Kihnu kultuuriruum on ainulaadne. Selle silmatorkavaks omapäraks on Kihnu saarel valitsev kogukondlik elulaad, mitmekesised kultuuritavad, kihnu keel ja looduskeskkond

Kihnu- siit on pärit tuntud meresõitjad ja hülgekütid, laeva-viiuli-ja käsitöömeistrid. See on saar, kus kört muudab värve, see on saar, kus laul, tants ja pillimäng on elu lahutamatu osa.

Kihnu saarele sattudes tuleb kindlasti külastada  muuseumi. Lisaks Kihnu ajalugu ja kultuuri tutvustavale väljapanekule, vahelduvad põnevad näitused, toimuvad käsitöö õpitoad, muuseumitunnid folklooriansambliga Kihnumua, tähistatakse rahva-ja kirikukalendri tähtpäevi.

Kihnu tuletorni tipust avaneb kaunis vaade kogu saarele ja ümbritsevatele laidudele.

Kihnus saab sõita veoauto kastis, minna elamusmatkale, mängida Kihnu mängu, õppida Kihnu tantse, meisterdada puukoorest laevukesi, minna kaluriga merele, lasta end hellitada maitsekatel elamustel kohaliku toiduga ja osa saada veel paljudest  põnevatest seiklustest!

Kihnu kultuurikalender on sündmusterohke. Et kogeda vanu traditsioone, tasub Kihnut külastada rahva-või kirikukalendri tähtpäevade ajal nagu näiteks jaanipäev, kadripäev, jõulud.
Elamusterohkemad üritused on juulis toimuv Kihnu Merepidu, augustis toimuv Kihnu tantsupäe ja oktoobris toimuv Kihnu viiulifestival.

Sadam on saare merevärav- külalise vastuvõtja-ärasaatja. Kihnu sadam tervitab külalisi uue reisijate terminaliga, sadamas asub interaktiivne infokiosk, automaattankla, kust lisaks autodele saavad kütust  ka paadid, kaatrid, jahid, suvekuudel tegutseb nädalavahetustel sadamaturg, kus kaubeldakse kohaliku toidu ja käsitööga.
Kindlasti tasub külastada Kihnut ka sügis-talvisel ajal.

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel toimub  Kihnu viiulifestival- külalisi ootavad erinevad töötoad, head kontserdid, suurepärased esinejad.Viiulifestivali raames korraldatakse toidukoolitusi tuntud Eesti  kokkade juhendamisel, traditsiooniks on saanud restoraniõhtud  Kurase kohvikus. 
Talvisel ajal on eriti põnev võtta ette matk Kihnu mööda jääteed. Kas suuskadel, tõukekelguga või hoopiski kepikõnniga. Lumesaan kohaliku kalamehega viib huvilise jääalusele kalapüügile, muuseumis saab teha meistrite juhendamisel njaputüed või mängida mõnd pilli, saab nautida  saunamõnusid ja kohalikku toitu Kihnu taludes.

Kihnu- see on aarete saar!

Tuletorn> Rootsiküla

Kihnu Jõnnu mälestuskivi >Rootsiküla

Rahvamaja/ Kool/ Kirik/ Muuseum -muuseumis etteteatamisel võimalus osaleda erinevates töötubades: paelte, Kihnu nuku, Kihnu jaki õmblemise, kudruste valmistamise, võrgulina kudumise, muti rakendamise, regilaulu töötoad> Linaküla

Kihnu Mere Selts- laeva-ja paadiehitus, ekskursioonid Kihnus, paadisõidud Kihnu väinas> Lemsi küla

3 iidset mõisaaseme pärna > Linaküla

Suur Liiva-aa kivi> Linaküla

Viited:

www.kihnu.ee

www.rannatee.ee

www.visitkihnu.ee

www.visitestonia.com

www.veeteed.com

www.kultuuriruum.ee

www.kihnumereselts.ee

www.kihnukaubamaja.ee
http://www.visitparnu.com/en/visitor/kihnu